Jdi na obsah Jdi na menu

5.listopadu 2011: MVP Praha

7. 11. 2011

Tato výstava měla pro nás několik jedinečností:

  • Pravděpodobně naposledy před naší velkou událostí v kruhu předvedla Zefi Verunka
  • Byla poslední v tomto roce
  • Byla pro nás poslední ve třídě mladých
  • Výstavu posuzovala Monika
  • Konala se v Praze (domácí výstava)
  • Poprvé se na výstavu a na Zefi v kruhu přišel podívat můj bratr Míra

 

img_0358.jpg 

Verunka koupe nešťastnou Zefi


V rámci příprav jsme se rozhodli Zefi vykoupat. Protože je Zefi celoročně venku ve svém výběhu a boudě, koupeme jen velmi málo. Naposledy jsme jí koupali v létě. A protože je venku večer už řádná zima, koupali jsme v naší vaně. Kromě podrápaného stehna, za což si mohu sám, dopadlo vše na výbornou. Zefi držela a poslušně snášela naše drhnutí a smáčení vodou.
Druhý den ráno jsme díky tomu, že to máme kousek, vyráželi na poslední chvíli. Vzali jsme to zadem, protože jsme předpokládali velkou kolonu a udělali jsme dobře.
Výstava byla posouzená velmi dobře, všichni pochybovači a rejpalové se doufám chytli za nos. Ale to my jsme doma věděli už předem. Známe Moniku a víme jak přísná je sama na sebe.


img_0501.jpg

Zéphire z Molu Es s Verunkou a kamarádka Dream of Darkness Srdcerváč s paničkou Romanou


Večer před výstavou jsme četli velmi netaktní a nediplomatické příspěvky v diskusním fóru na wolfdog.org a je nutno říci, že nás jako chovatele ČSV některé příspěvky až urážely. Hodnocení kvality a měření subjektivních ukazatelů je moje práce a proto mi vadí celá debata, která se kolem posuzování výstavy uskutečnila. Nejlépe může posoudit kvalitu psa ten, kdo sám psy chová a věnuje se jim 25 let. Standard je jen jeden a je pevně daný, nelze k němu přistupovat subjektivně. Jestliže ano, pak v hodnocení individuálního pořadí při hodnocení stejnou známkou. Rozhodčí, který hodnotí subjektivně nebo nadržuje, či ubližuje nějakým psům není a neměl by být rozhodčím. Takoví lidé by měli raději sbírat známky nebo se věnovat jinému koníčku. Vadí mi lidé, kteří pomlouvají za zády a živí se na nepravdách a lžích.

 

img_0504.jpg 

Verunka vytírá po Zefi v kruhu a Zefi to sleduje.


Se třídou mladých jsme se rozloučili důstojně, získali jsme V2 a Zefi se předvedla krásně. Verunka byla skvělá, těžko se jí při vystavování budu rovnat. Třída mladých byla opět nejnabitější, dlouhé čekání a vystavování v hale se na Zefi podepsalo. Uprostřed kruhu v polovině posuzování se Zefi rozhodla, že už to nevydrží a vyčůrá se namístě. Zefi je ve formě. Vypadá skvěle, zmohutněla, srst má opět jako lev a předvádí se skoro sama. Dělá nám jenom radost. Na výstavě se chová naprosto vzorně, poslouchá a je poslušná jako jen málo jiných psů. Výstavy Zefi i nás baví, Zefi potká naše přátele, kamarády a sourozence, potká se se spoustou jiných psů, jsme celý den spolu a když se povede něco vyhrát, tak to nemá chybu.
Odpoledne jsme se zúčastnili národní ceny a pak už jen drželi palce Yahooovi. A výsledky našich sourozenců: Zar V3 ve třídě mladých, Ziggy Lee V1, CAC, res. CACIB  v mezitřídě, Yahoo V1, CAC, CACIB, CAC – ČMKU, BONB I. BIG II.

 

img_0560.jpg 

Tři nejlepší ve třídě mladých. Dantea Srdcerváč - V1, Aneballe Lostris – V3 a Zéphire z Molu Es – V2


Fotky nejsou moc kvalitní, protože v hale se moc dobře fotit nedalo.

 

Náhledy fotografií ze složky 5.listopadu 2011: MVP Praha

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Romana + Nessie - MVP Praha

7. 11. 2011 16:04

Hezký článek... :) Taky nechápu proč by měl někdo doplácet na to, že si vzal psa, který se mu líbí... Přidali jsme si vás do odkazů na našich stránkách :)