Jdi na obsah Jdi na menu

Výlet na kolech kolem Byšic

18. 10. 2011

Nicolka a Kiky mají nová kola a Zefi skákala dva metry vysoko, jenom zahlédla kola.

img_0001.jpgRozhodli jsme se vzít všechny na naší trasu na cvičák. Cesta byla pohodová, v lese mraky hub, počasí drželo, i když už byla celkem zima. Teplota kolem 10 stupňů.

 Musím všechny pochválit jak drželi tempo, hlavně Nicolku, Štybar má konkurenci. Dan má novou GPS turistickou navigaci, tak třeba ulovíme po cestě nějakou kešku.

 

img_9966.jpgZefi byla celou dobu puštěná. Hlídala si celou smečku, nejvíc mě a Verunku. Rozhodli jsme se, že najdeme jedno zajímavé místo v okolí, říká se mu „Kolo“. Chvíli jsme se zdržel, když jsem se snažil zprovoznit navigaci v mobilním telefonu. Když se mi to po 10 minutách povedlo smečka byla už kilometr daleko. Šlápl jsem do pedálů a chtěl ostatní dojet. Když už jsem je měl na dohled zaslechl jsem Veroniky křik: „Zefi, ke mně.“ Z velké dálky jsem zahlédl, že se za něčím náš vlk rozběhl. Myslel jsem si, že to je zajíc nebo kočka. Jaké bylo moje překvapení, když jsem přijel blíž a zjistil, že to je rodinka na houbách s malým dítětem a jackem russlem teriérem.

 img_9976.jpg

Skvělá situace: Zefi radostnými skoky v délce metr a půl skáče kolem Jacka. Chce si hrát a každý její pohyb volá: „pojď si hrát“. Jack piští jako podsvinče na posledním tažení, asi vidí velkého psa v lese poprvé. Jackovo panička hystericky křičí: „chyťte si toho psa“. Manžel vypadá naštvaně a asi vystartuje a jejich dítě začíná plakat. Musím Z stáhnout, no jo, ale jak? Klasické „ke mně“ nefunguje, „k noze“ taky ne, sedni-lehni-vstaň jak by smet. Vrhačka Ivo Eichlera nejde použít, asi bych zabil toho teriéra. Použiji lest, přiblížím se jako by nic a v klidu si Z odvedu. No jo, ale jak umlčet tu hysterku, co tam křičí jako blbka. A ten manžel se bude chtít za 10 vteřin asi prát.

 

img_0011.jpgTak tedy varianta č.2. Ukážu Z, kdo je tady vůdcem smečky. Zařval jsem „ke mně“, tak nahlas, že všechny houby, včetně prašivek, zalezly 10 cm pod zem. Museli mě slyšet i na Mělníku. Dítě přestalo, plakat, manželka se přikrčila, manžel začal něco koktat. Moje smečka jenom mlčela a čekala co se stane. Z se otočila, udělala ještě dva skoky kolem Jacka a už byla u mě. Seděla poslušně na zadku a čekala jaký pamlsek dostane.

 

img_9988.jpgZbytek výletu už probíhal v poklidu. Hledali jsme kešku, nenašli, asi už jí někdo vybral. Z se třikrát vyválela v něčem tak odporným, že smrděla na 20 metrů. V hospodě v Malém Borku měli jen traktoristickou limonádu a tyčinky den před skončením trvanlivosti. Cestou domů snědl Dan syrovou cibuli na poli, nikdo se s ním nechtěl líbat, tedy Kristýna ano, jediná. Večeře v hospodě u Františka byla báječná tři různá jídla a všechna chutnala stejně. No tak tedy hodně podobně.

 img_0057.jpg

Zdar a sílu do dalších výletů…

 

Náhledy fotografií ze složky 9.října 2011: Výlet na kolech kolem Byšic

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jana - :o)

19. 10. 2011 23:24

Skvělé, výborně se to čte. A s jistým zadostiučiněním, že se v Zefince probouzí Yeperitky mladší sestra:o)). U nás by to bylo ještě vylepšené o výhružné vrčení na lidi:oO.