Jdi na obsah Jdi na menu

Máme štěňátka

8. 12. 2013

Posledních 14 jsme si říkali, že by bylo skvělé kdyby si Zefi za termín porodu vybrala tento víkend.

  • Jsme doma,
  • nesněží,
  • nefouká,
  • je poměrně teplo (na prosinec)
  • v neděli je to přesně 60 dní od druhého krytí.

Ale samozřejmě nám bylo jasné, že to tak nebude. Při našem štěstí budeme rodit v pondělí nebo v úterý a odhadovali jsme, že si Zefi vybere tak 10 hodinu dopolední. Do toho začne mrznout a přižene se hurikán Bořivoj. A rodit budeme tak 14 dní po termínu. Tenhle rok přece skoro všechny feny přenáší.

Nestalo se.

Zefinka v sobotu ani v neděli ráno rozhodně na porod nevypadala. Ještě v sobotu ráno jsme jí šli pustit alespoň na zahradu. Zefi běhala rychle a vesele. Pak se v klidu napila a šla se najíst. Dala si kilo tataráku a šla si zkontrolovat výběh.

Já sem ještě něco dělal na zahradě a koukám Zefi z boudy - do boudy - z boudy - do boudy... Že by se něco dělo? Koukám po očku po Zefi, trochu nervózní (je to náš první vrh) a říkám si co bude dál.

A Zefi si to rovnou z boudy namíří POD boudu. Zefi tam ne, nebudu hrabat noru ani heverem zvedat kotec. Jdu se pro jistotu podívat. Do kapsi beru ten nejlepší pamlsek (sušené plíce) a říkám si, že tomu Zefi nemůže odolat. Mám plán, pod záminkou odměny jí vylákám zpod kotce a nasměřuju do boudy.

Jasně, že ne. Při prvním pohledu mi to bylo jasné - rodíme.

Tak jdu pro Verunku a spolu vymyslíme jak dál. Na minutu jsem se zastavil doma se přioblíct a než jsem přiběhl k výběhu, tak Verunka už ladným skokem skočila pod kotec, nasoukala své hubené tělo (skoro celé) pod kotec a první vlčátko vytáhla. Bylo celé od písku. Rychlý přesun do boudy. Nejdřív miminko, pak poslušně Zefinka a pak už to šlo jako podle scénáře.

img_7477.jpg

HURÁ, máme dvě štěňátka...

nebo, že by tři...

tak čtyři..

tak pět a už to vypadá na finále. Píšu Monice (naší chovatelce). Zefi už se vzorně stará o 5 prcků a rozhodně nevypadá, že by mělo ještě něco přijít. V klidu odcházíme domů a dopřáváme Zefince trochu klidu.

Jaké bylo naše překvapení, když se za hodinu vrátíme a nevěříme svým očím. Tak finální počet je šest.

img_7486.jpg

Na světě je 6 vlčátek. Vetonimia má svůj první vrh "A". Jsou krásná. Vypadají zdravě. Vypadá to na vyrovnaný vrh.

Těšíme se na další dny.

 img_7487.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář